ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد

بیماری کین باخ چیست؟

آرتروپلاستی مچ دست, آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, اختلال کین باخ, استئوتومی کوتاه کننده مچ دست, ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد, بهترین دکتر فوق تخصص دست اصفهان, بهترین دکتر مچ دست, بهترین دکتر مچ دست در اصفهان, بیماری Kienbock, بیماری کین باخ, بیماری کین باخ چیست, بیماری لونیت, بیماری لونیت چیست, تجربه بیماری کین باخ, تشخیص بیماری Kienbock, حساسیت روی استخوان دست، سفتی سختی مچ دست، تورم در مچ دست، کاهش قدرت دست، مشکل در چرخاندن دست به سمت بالا، صدای کلیک هنگام حرکت مچ دست, درمان اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, درمان اختلال کین باخ, درمان اختلال کین باخ اصفهان, درمان بیماری Kienbock, درمان بیماری لونیت, درمان بیماری لونیت در اصفهان, درمان علائم بیماری کین باخ, درمان علائم بیماری کین باخ در اصفهان, درمان کین باخ در اصفهان, درمان نکروز آواسکولار لونیت, درمان نکروز آواسکولار لونیت در اصفهان, دکتر دهقانی فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست اصفهان, دکتر فوق تخصص دست ایران, دکتر مچ دست, علائم بیماری کین باخ, عمل جراحی کین باخ, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست اصفهان, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, فوق تخصص اختلال کین باخ, فوق تخصص اختلال کین باخ در اصفهان, فوق تخصص بیماری لونیت, فوق تخصص بیماری لونیت در اصفهان, فوق تخصص درمان بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان درد مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان علائم بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان کین باخ مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان مچ دست در اصفهان, فوق تخصص دست اصفهان, مراحل بیماری کین باخ, نکروز آواسکولار لونیت 525-disease-درمان-کین-باخ-اصفهان-فوق-تخصص-دست-ایا-بیماری-کین-باخ-مچ-دست-درمان-قطعی-دارد-kienbock

ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد، بیماری کین باخ که به انگلیسی Kienbock نامیده می شود یک اختلال نسبتاً نادر است که باعث اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست می شود. این بیماری به نام بیماری لونیت هم شناخته می شود که یکی از هشت استخوان کارپال کوچک در مچ دست شماست و در وسط پایه مچ شما قرار دارد و برای حرکت مچ مهم است.

اختلال کین باخ مانع از دریافت خون مورد نیاز استخوان ماه می شود. این کمبود خون منجر به مرگ استخوان می شود که به آن نکروز آواسکولار لونیت نیز می گویند. در مراحل اولیه نکروز آواسکولار لونیت، Kienbock باعث درد می شود. با پیشرفت، بافت استخوانی می تواند بمیرد و باعث درد بیشتر، بی حرکتی مچ دست و آرتریت شود.

تجربه بیماری کین باخ

 بیماری لونیت معمولاً فقط یک مچ دست را درگیر می کند. جراحی و سایر درمان ها برای تسکین درد و حفظ عملکرد مچ دست استفاده می شود. بیماری Kienbock به کندی پیشرفت می کند. ممکن است چند ماه تا چند سال قبل از اینکه علائم را تجربه کنید، این بیماری را داشته باشید.

علائم بیماری کین باخ چیست؟

دکتر دهقانی فوق تخصص دست در مقاله ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد اظهار می کنند در مراحل اولیه بیماری، مچ دست شما دردناک است. با پیشرفت بیماری، علائم عبارتند از:

 • حساسیت روی استخوان دست
 • سفتی، سختی مچ دست
 • تورم در مچ دست
 • کاهش قدرت دست
 • مشکل در چرخاندن دست به سمت بالا
 • صدای کلیک هنگام حرکت مچ دست

مراحل بیماری کین باخ چیست؟

بیماری Kienbock در چهار مرحله پیشرفت می کند. سرعت پیشرفت در هر مورد متفاوت است. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که بیماری به طور قابل توجهی سریعتر از آنچه قبلاً توضیح داده شد پیشرفت می کند. این بیماری در چهار مرحله درجه بندی می شود.

 1. در کین باخ عضو، جریان خون مناسبی ندارد، اما آسیب ممکن است در عکسبرداری با اشعه ایکس از ناحیه نشان داده نشود. مچ دست شما ممکن است دردناک باشد و احساس کنید که رگ به رگ شده است.
 2. قطع خون به عضو شما باعث سفت شدن استخوان می شود. این بیماری اسکلروز نامیده می شود و در عکسبرداری با اشعه ایکس قابل مشاهده است. مچ دست شما ممکن است متورم، حساس و دردناک باشد.
 3. استخوان لونیت نکروز می شود (مرگ استخوان) و از هم می‌شکند و موقعیت استخوان‌های دیگر مچ دست شما تغییر می‌کند. مچ دست شما ممکن است دردناک تر باشد، با حرکت محدود و قدرت ضعیف است.
 4. استخوان های اطراف لونیت تحلیل می روند که می تواند منجر به آرتریت مچ دست شود. بدون درمان کین باخ، بیماری در این مرحله می تواند ناتوان کننده باشد.

چه چیزی باعث کین باخ می شود؟

علت دقیق بیماری کین باخ ناشناخته است. بیماری لونیت اغلب با آسیب به مچ دست، مانند افتادن، همراه است که بر خون رسانی به استخوان دست شما تأثیر می گذارد. همچنین با آسیب‌های ریز مکرر و روزمره مچ دست، مانند استفاده از چکش، نیز همراه است.

عوامل خطر برای بیماری لونیت چیست؟

دکتر فوق تخصص دست اصفهان بیان می کنند عوامل خطر بیماری Kienbock عبارتند از:

 1. تفاوت در طول و شکل استخوان های ساعد، شعاع و استخوان اولنا، این می تواند فشار بیشتری بر استخوان شما وارد کند.
 2. به جای دو رگ معمولی، فقط یک رگ خونی به استخوان شما می رساند. این می تواند بر خون رسانی به استخوان شما تأثیر بگذارد.
 3. بیماری‌های دیگری مانند لوپوس، کم خونی داسی شکل، فلج مغزی و بیماری‌هایی که بر جریان خون تأثیر می‌گذارند، با بیماری Kienbock مرتبط هستند.
 4. بیماری Kienbock بیشتر در مردان بین 20 تا 40 سال رخ می دهد. همچنین اگر به طور منظم کارهای یدی سنگین انجام دهید، در معرض خطر بیشتری قرار دارید.

چه زمانی باید به دکتر فوق تخصص دست مراجعه کرد؟

اگر درد مداوم مچ دست دارید، مهم است که برای یافتن علت آن به بهترین دکتر دست در اصفهان مراجعه کنید. تشخیص و درمان فوری بیماری Kienbock می تواند منجر به نتیجه بهتر شود. در مراحل اولیه بیماری، ممکن است بتوانید با درمان کین باخ  درد را تسکین دهید. اگر بیماری Kienbock درمان نشود، استخوان دست شما به زوال خود ادامه خواهد داد. این می تواند منجر به درد شدید و از دست دادن حرکت در مچ دست شما شود.

دکتر دست از چه آزمایشاتی استفاده خواهد کرد؟

تشخیص بیماری کین باخ می تواند دشوار باشد، به خصوص در مراحل اولیه که شبیه به رگ به رگ شدن مچ دست است. بهترین دکتر دست در مورد سابقه پزشکی، شیوه زندگی و درد مچ دست شما سوال خواهد کرد. پزشکان متخصص دست مچ دست و دست شما را به صورت فیزیکی معاینه خواهند کرد. پزشک شما همچنین ممکن است برای بررسی بیشتر استخوان های مچ دست، عکس اشعه ایکس را تجویز کند.

گاهی اوقات کین باخ اولیه در عکس اشعه ایکس نشان داده نمی شود. دکتر مچ دست، ممکن است یک MRI یا سی تی اسکن را برای بررسی جریان خون در دست شما تجویز کند.

درمان کین باخ در اصفهان

درمان بیماری کین باخ به شدت درد دست و مرحله وخامت مچ دست بستگی دارد. در مراحل اولیه بیماری کین باخ ، پزشک دست ممکن است داروهای ضد التهابی را برای تسکین درد و تورم تجویز کند. بی‌حرکتی مچ دست شما ممکن است فشار را از روی ماهیچه دست کم کند و به بازگرداندن جریان خون به استخوان کمک کند. دکتر خوب دست ممکن است توصیه کند مچ دست خود را به مدت 2 یا 3 هفته در یک آتل یا گچ قرار دهید تا آن را بی حرکت نگه دارید.

عمل جراحی کین باخ

فیزیوتراپی همچنین می تواند به بهبود دامنه حرکتی مچ دست کمک کند. یک فیزیوتراپیست خوب می تواند مچ دست شما را ارزیابی کند و یک برنامه تمرینی برای کمک به حفظ استفاده از مچ شما ارائه دهد. اگر درد بیشتری دارید یا لونیت بدتر شده است، دکتر دست ممکن است عمل جراحی کین باخ را توصیه کند. بسته به میزان آسیب، گزینه های مختلفی وجود دارد.

فرایند خون رسانی مجدد در مچ دست

این عمل جراحی شامل پیوند یک تکه استخوان و رگ‌های خونی از استخوان دیگری در دست یا بازو به مچ دست برای بازگرداندن جریان خون است. ممکن است از یک قطعه فلز روی مچ دست شما (فیکساتور خارجی) برای نگه داشتن پیوند در جای خود و کاهش فشار روی ماهیچه استفاده شود.

استئوتومی کوتاه کننده مچ دست

این روش با سایر بخش‌های همان استخوان ترکیب می‌کند. این درمان در مراحل اولیه بیماری Kienbock همراه با عروق مجدد استفاده می شود.

تسطیح مفصل مچ دست

در این روش برای کمک به جلوگیری از پیشرفت بیماری کین باخ، زمانی که طول دو استخوان ساعد شما یکسان نیست استفاده می شود. این درمان کین باخ ممکن است شامل برداشتن بخشی از استخوان بلندتر (معمولاً رادیوس)، یا پیوند یک تکه استخوان بر روی استخوان کوتاهتر (معمولاً اولنا) باشد. فرایند این روش باعث کاهش فشار بر روی استخوان می شود.

رفع فشار هسته متافیزال

این روش با تراشیدن دو استخوان درگیر بدون برداشتن هیچ گونه بافت استخوانی، استخوان های ساعد شما را صاف می کند.

کارپکتومی ردیف پروگزیمال

در صورت فروپاشی استخوان لونیت به همراه دو استخوان مجاور آن را خارج می کند. این کار درد را تسکین می دهد، اما شما را تنها با حرکت جزئی مچ دست باقی می گذارد.

ذوب یا فیوژن در مچ دست

لونیت با استخوان های مجاور فیوژن می شود تا یک استخوان جامد ایجاد شود. این روش درد را تسکین می دهد و شما را با حرکت جزئی مچ دست رها می کند.

آرتروپلاستی مچ دست

عمل جراحی آرتروپلاستی مچ دست شامل تعویض کامل مفصل مچ دست است. آرتروپلاستی رزکسیون که در آن لونیت با استخوان مصنوعی (ساخته شده از سیلیکون یا پیروکربن) جایگزین می شود، انجام شده است، اما این روش کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

چه مدت طول می کشد تا پس از جراحی کین باخ بهبودی حاصل شود؟

زمان نقاهت پس از جراحی کین باخ می تواند تا چهار ماه باشد. ممکن است مجبور شوید از گچ استفاده کنید تا مچ دست خود را در طول بهبودی بی حرکت کنید. یک فیزیوتراپ می تواند به شما کمک کند تا با حرکات مناسب و تمرینات تقویتی، از مچ دست خود به حداکثر استفاده کنید.

چشم انداز بیماری کین باخ چیست؟

هیچ درمان قطعی بیماری کین باخ Kienbock وجود ندارد، اما درمان سریع می تواند به حفظ عملکرد مچ دست و تسکین درد کمک کند.

چه چیزی باعث بیماری Kienbock می شود؟

عوامل زیادی می توانند منجر به کاهش خون رسانی به استخوان ماهری شوند. برخی از علل بیماری Kienbock عبارتند از:

 1. ضربات به دست : ضربه به مچ دست در اثر تصادف، مانند لغزش یا افتادن، می تواند باعث آسیب یا تورم شود.
 2. استخوان های ناهموار در ساعد : شما دو استخوان در ساعد خود دارید به نام های اولنا و رادیوس که اگر استخوان اولنا کوتاه تر از استخوان رادیوس شما باشد، می‌تواند به مچ دست فشار وارد کند و خطر ابتلا به بیماری کین باخ را افزایش دهد.
 3. استخوان نامنظم : اگر شکل استخوان مچ دست شما کمی نامنظم باشد، ممکن است به بیماری کین باخ مبتلا شوید.
 4. شرایط پزشکی زمینه ای بیماری : Kienbock در افرادی که شرایط پزشکی دارند که بر جریان خون تأثیر می گذارد نیز دیده می شود. شرایطی مانند لوپوس، کم خونی داسی شکل، و فلج مغزی نیز می توانند باعث بیماری کین باخ شوند.

نمونه های جراحی بیماری کین باخ

آرتروپلاستی مچ دست, آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, اختلال کین باخ, استئوتومی کوتاه کننده مچ دست, ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد, بهترین دکتر فوق تخصص دست اصفهان, بهترین دکتر مچ دست, بهترین دکتر مچ دست در اصفهان, بیماری Kienbock, بیماری کین باخ, بیماری کین باخ چیست, بیماری لونیت, بیماری لونیت چیست, تجربه بیماری کین باخ, تشخیص بیماری Kienbock, حساسیت روی استخوان دست، سفتی سختی مچ دست، تورم در مچ دست، کاهش قدرت دست، مشکل در چرخاندن دست به سمت بالا، صدای کلیک هنگام حرکت مچ دست, درمان اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, درمان اختلال کین باخ, درمان اختلال کین باخ اصفهان, درمان بیماری Kienbock, درمان بیماری لونیت, درمان بیماری لونیت در اصفهان, درمان علائم بیماری کین باخ, درمان علائم بیماری کین باخ در اصفهان, درمان کین باخ در اصفهان, درمان نکروز آواسکولار لونیت, درمان نکروز آواسکولار لونیت در اصفهان, دکتر دهقانی فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست اصفهان, دکتر فوق تخصص دست ایران, دکتر مچ دست, علائم بیماری کین باخ, عمل جراحی کین باخ, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست اصفهان, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, فوق تخصص اختلال کین باخ, فوق تخصص اختلال کین باخ در اصفهان, فوق تخصص بیماری لونیت, فوق تخصص بیماری لونیت در اصفهان, فوق تخصص درمان بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان درد مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان علائم بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان کین باخ مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان مچ دست در اصفهان, فوق تخصص دست اصفهان, مراحل بیماری کین باخ, نکروز آواسکولار لونیت
یکسان کردن طول استخوانهای ساعد برای کاهش فشار به استخوان لونیت
آرتروپلاستی مچ دست, آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, اختلال کین باخ, استئوتومی کوتاه کننده مچ دست, ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد, بهترین دکتر فوق تخصص دست اصفهان, بهترین دکتر مچ دست, بهترین دکتر مچ دست در اصفهان, بیماری Kienbock, بیماری کین باخ, بیماری کین باخ چیست, بیماری لونیت, بیماری لونیت چیست, تجربه بیماری کین باخ, تشخیص بیماری Kienbock, حساسیت روی استخوان دست، سفتی سختی مچ دست، تورم در مچ دست، کاهش قدرت دست، مشکل در چرخاندن دست به سمت بالا، صدای کلیک هنگام حرکت مچ دست, درمان اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, درمان اختلال کین باخ, درمان اختلال کین باخ اصفهان, درمان بیماری Kienbock, درمان بیماری لونیت, درمان بیماری لونیت در اصفهان, درمان علائم بیماری کین باخ, درمان علائم بیماری کین باخ در اصفهان, درمان کین باخ در اصفهان, درمان نکروز آواسکولار لونیت, درمان نکروز آواسکولار لونیت در اصفهان, دکتر دهقانی فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست اصفهان, دکتر فوق تخصص دست ایران, دکتر مچ دست, علائم بیماری کین باخ, عمل جراحی کین باخ, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست اصفهان, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, فوق تخصص اختلال کین باخ, فوق تخصص اختلال کین باخ در اصفهان, فوق تخصص بیماری لونیت, فوق تخصص بیماری لونیت در اصفهان, فوق تخصص درمان بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان درد مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان علائم بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان کین باخ مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان مچ دست در اصفهان, فوق تخصص دست اصفهان, مراحل بیماری کین باخ, نکروز آواسکولار لونیت
یکسان نبودن طول استخوان ها ی مچ دست
آرتروپلاستی مچ دست, آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, اختلال کین باخ, استئوتومی کوتاه کننده مچ دست, ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد, بهترین دکتر فوق تخصص دست اصفهان, بهترین دکتر مچ دست, بهترین دکتر مچ دست در اصفهان, بیماری Kienbock, بیماری کین باخ, بیماری کین باخ چیست, بیماری لونیت, بیماری لونیت چیست, تجربه بیماری کین باخ, تشخیص بیماری Kienbock, حساسیت روی استخوان دست، سفتی سختی مچ دست، تورم در مچ دست، کاهش قدرت دست، مشکل در چرخاندن دست به سمت بالا، صدای کلیک هنگام حرکت مچ دست, درمان اختلال در خون رسانی به استخوان مچ دست, درمان اختلال کین باخ, درمان اختلال کین باخ اصفهان, درمان بیماری Kienbock, درمان بیماری لونیت, درمان بیماری لونیت در اصفهان, درمان علائم بیماری کین باخ, درمان علائم بیماری کین باخ در اصفهان, درمان کین باخ در اصفهان, درمان نکروز آواسکولار لونیت, درمان نکروز آواسکولار لونیت در اصفهان, دکتر دهقانی فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست, دکتر فوق تخصص دست اصفهان, دکتر فوق تخصص دست ایران, دکتر مچ دست, علائم بیماری کین باخ, عمل جراحی کین باخ, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست اصفهان, فوق تخصص آرتروپلاستی مچ دست در اصفهان, فوق تخصص اختلال کین باخ, فوق تخصص اختلال کین باخ در اصفهان, فوق تخصص بیماری لونیت, فوق تخصص بیماری لونیت در اصفهان, فوق تخصص درمان بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان درد مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان علائم بیماری کین باخ, فوق تخصص درمان کین باخ مچ دست در اصفهان, فوق تخصص درمان مچ دست در اصفهان, فوق تخصص دست اصفهان, مراحل بیماری کین باخ, نکروز آواسکولار لونیت
شماتیک مراحل ۴گانه کین باخ

توصیه پزشکی دکتر دهقانی دکتر دست اصفهان

به یاد داشته باشید سایت دکتر دهقانی فوق تخصص دست در اصفهان، درمان یا توصیه پزشکی ارایه نمی کند. انتشار مقاله ایا بیماری کین باخ مچ دست درمان قطعی دارد، صرفا جهت ارتقا دانش شما مخاطب گرانقدر انجام شده است و لازم است جهت درمان و مشاوره پزشکی از بهترین پزشکان شهرتان استفاده کنید تا روند و طول درمان شما به حداقل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =